Zasedání Mezinárodní vědecké rady ČZU

Univerzitní prostory v Kostelci nad Černými lesy hostily poslední zářijový týden zasedání Mezinárodní vědecké rady ČZU (MVR).

Zasedání MVR se uskutečňuje alespoň jednou do kalendářního roka, přičemž vedení ČZU přináší cennou mezinárodní zpětnou vazbu od uznávaných odborníků. Prorektoři ČZU představili MVR posun v jednotlivých strategických oblastech řízení.

„Členy MVR velmi zajímalo meziroční zlepšení hodnocení České zemědělské univerzity v Praze v mezinárodních žebříčcích, a to zejména v kontextu se strategií ČZU a strategií v oblasti vědy a výzkumu. Zajímavá diskuse proběhla taktéž nad strategií genderové rovnosti zejména ve vztahu k projektové činnosti na evropských, ale i národních úrovních. Členům MVR též byla představena nově schválená kritéria pro habilitační řízení nebo řízení ke jmenování profesorem, nad kterými probíhala diskuse již v minulém roce,“ shrnuje průběh zasedání prof. Petr Valášek, prorektor pro kvalitu vzdělávací a tvůrčí činnosti.